Podręcznik SPBT
do znowelizowanej normy
PN-EN 206:2014-04

Omawia podstawowe zmiany normy PN-EN 206:2014-04 w stosunku do poprzedniczki z 2003 roku. Przybliża treść aktualnej normy w języku polskim (oryginał opublikowany jest w języku angielskim). [więcej »]

Rynek Betonu Towarowego - podsumowanie 2016 roku

Prognozowana wielkość produkcji betonu towarowego w 2016 roku wyniosła około 20 M m3. Brak znaczącego wzrostu zapotrzebowania to skutek przesunięć przetargowych inwestycji infrastrukturalnych, które będą finansowane ze środków budżetowych Unii Europejskiej na lata 2014-2020(...) [pobierz »]

Zakładowa Kontrola Produkcji - co powinieneś wiedzieć.
[więcej »]

Wyszukiwarka producentów betonu towarowego
Przycisk drukuj

Zarząd SPBT

O NAS

Michał Daszkiewicz - Prezes Zarządu

Michał Daszkiewicz

Prezes Zarządu

Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego oraz posiadacz dyplomu Executive MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów / Rotterdam School of Management.

Przez 17 lat aktywnie związany z branżą budowlaną. Przez szereg lat pracował na stanowiskach menedżerskich głównie w obszarze sprzedaży, marketingu i rozwoju biznesu w branży chemii budowlanej. Przygodę z betonem rozpoczynał w roku 2001 w firmie RMC Polska w dziale technologii betonu.

Od 7 lat w firmie CEMEX Polska Sp. z o.o. Początkowo jako Dyrektor odpowiedzialny za strategię rozwoju sprzedaży i marketingu produktów, następnie pracował jako Dyrektor Regionu Północnego. Później zaś jako Dyrektor Dywizji Betonu został odpowiedzialny za biznes wytwórni stacjonarnych w Polsce. Obecnie od niespełna 3 lat Dyrektor Zarządzający Pionu Betonu oraz Członek Zarządu CEMEX Polska.

Członek zarządu ERMCO (European Ready Mixed Concrete Organization).

 

Wojciech Hałat - V-ce Prezes Zarządu

Wojciech Hałat

V-ce Prezes Zarządu

Absolwent Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiadacz dyplomu MBA certyfikowanego przez London Business School.

Od roku 1998 związany z Grupą Górażdże. Od tego momentu pełnił wiele kluczowych funkcji menadżerskich, m.in. dyrektora finansowego, oraz dyrektora technicznego w Gruzji, project managera w Rosji i w Kazachstanie, a także dyrektora ds. zakupów w Polsce. Uczestniczył także w wielu zakończonych sukcesem projektach międzynarodowych w koncernie HeidelbergCement, których celem była poprawa efektywności operacyjnej i optymalizacji kosztowej. Obowiązki dyrektora zarządzającego, prezesa zarządu Górażdże Beton objął z dniem 1 lutego 2017, pełniąc uprzednio obowiązki dyrektora ds. zakupów w Grupie Górażdże.

 

Wojciech Kliś - V-ce Prezes Zarządu

Wojciech Kliś

V-ce Prezes Zarządu

Absolwent Politechniki Poznańskiej, Inżynier Budownictwa Lądowego oraz magister Zarządzania i Marketingu.

Od ukończenia studiów konsekwentnie związany z branżą produkcji i sprzedaży mieszanek betonowych, zajmując kierownicze stanowiska na terenie Polski. Od roku 2015 pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Dyckerhoff Beton.

 

Robert Czołgosz - Sekretarz Zarządu

Robert Czołgosz

Sekretarz Zarządu

Absolwent Politechniki Poznańskiej Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska (1997).

Studia w ramach programu TEMPUS "Inżynier Europejski". Posiada uprawnienia do prowadzenia robót budowlanych bez ograniczeń. Od 1998 roku działa w branży domieszek chemicznych do betonu towarowego. Od 2012 zastępca a od 2014 roku Dyrektor ds. Sprzedaży TM Concrete w Sika Poland Sp. z o.o.

 

Michał Elert - Skarbnik Zarządu

Michał Elert

Skarbnik Zarządu

Absolwent Politechniki Łódzkiej, Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Kierunek Budownictwo

W latach 2000 – 2005 pracował na szczeblach kierowniczych w firmach zajmujących się generalnym wykonawstwem obiektów budowlanych. W latach 2005 - 2012 pełnił funkcję Regionalnego Dyrektor ds. Handlowych najpierw w Degussa Admixtures Poland a następnie w BASF Polska. Od 2012 roku Dyrektor Techniczno – Handlowy w dziale Construction Direct w BASF Polska.

 

Daniel Grzegorski - Członek Zarządu

Daniel Grzegorski

Członek Zarządu

Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo – Hutniczej w specjalności Technologia Materiałów Budowlanych.

W latach 2002-2007 piastował kierownicze stanowiska w branży kruszyw dla budownictwa będąc odpowiedzialnym za Dział Jakości. Od 2007 roku związany z Przedsiębiorstwem Produkcji Mas Betonowych Bosta-Beton Sp. z o.o. Początkowo na stanowisku Szefa Regionu Kielce; od marca 2015r. pełni funkcję Dyrektora Regionu Południe Bosta-Beton Sp. z o.o.

 

Anna Kornecka - Członek Zarządu

Anna Kornecka

Członek Zarządu

Absolwentka Wydziału Ekonomii w zakresie Organizacji i kierowania przedsiębiorstwem, Kompetencji psychologicznych i negocjacyjnych w firmie w Szkole Głównej Handlowej oraz Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Z branżą betonu towarowego związana od 2001 roku, przez szereg lat obejmowała stanowiska menadżerskie związane ze sprzedażą i zarządzaniem przedsiębiorstwem. W latach 2007- 2015 pełniła punkcję v-ce Prezesa spółki PRODBET. Obecnie Prezes Zarządu spółki PRODBET.

 

Krzysztof Suchorz - Członek Zarządu

Krzysztof Suchorz

Członek Zarządu

Dyrektor Generalny Segmentu Budynki i Infrastruktura LafargeHolcim w Polsce. W 1995 ukończył roku Kierunek Budownictwo Lądowe na Politechnice Gdańskiej, a w 2003 roku studia Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. W latach 2012-2013 uczęszczał do The Institute of Sales & Marketing Management, gdzie szkolił się w zakresie sprzedaży, negocjacji, marketingu i finansów.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1992 roku jako makler okrętowy w firmie Marbalco Shipping. Z branżą budowlaną związany jest od 1995 roku, kiedy to rozpoczął pracę w firmie Yeoman Poland, której ostatecznie został Prezesem. Przez wiele lat rozwijał sprzedaż kruszyw importowanych drogą morską w północnej części kraju oraz w Estonii, na Łotwie i w Kaliningradzie.

Od marca do sierpnia 2016 sprawował funkcję Dyrektora ds. Performance i Rozwoju LafargeHolcim w Polsce. We wrześniu 2016 objął stanowisko Dyrektora Generalnego Segmentu Budynki i Infrastruktura LafargeHolcim w Polsce. Równocześnie Krzysztof Suchorz wciąż pozostaje Prezesem spółki Yeoman Poland, która oficjalnie od marca 2016 roku jest częścią Grupy LafargeHolcim.

Prywatnie ojciec dwójki dzieci, interesuje się sportami wytrzymałościowymi i żeglarstwem regatowym.

 

Łukasz Żyła - Członek Zarządu

Łukasz Żyła

Członek Zarządu

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 15 lat uczestniczy w szeroko pojętej branży betonu - najpierw jako Pełnomocnik do spraw systemów jakości w branży betonu towarowego. Od roku 2007 odpowiedzialny za uruchomienie w Polsce oddziału koreańskiej firmy z branży maszyn do pompowania betonu - JUNJIN Heavy Industry - w której nieprzerwanie pełni funkcję Prezesa do dzisiaj. Od roku 2012 piastuje stanowisko Prokurenta w firmie REN-BET, a od roku 2014 funkcję Prezesa w KROE gdzie zajmuje się zagadnieniami związanymi z prefabrykacją lekką, betonami elewacyjnymi oraz poszukiwaniem nowych zastosowań dla materiałów betonowych.

Kwartalnik 'Budownictwo, Technologie, Architektura' Dwumiesięcznik 'Cement-Wapno-Beton' Miesięcznik 'Builder' Miesięcznik 'Somochody Specjalne' ERMCO - the European Ready Mixed Concrete Organization Kancelaria Finansowa WEC Sp. z o.o. Świat Betonu

Chcesz otrzymywać aktualne informacje.

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce
ul. Morawskiego 5, 30 - 102 Kraków
tel./fax: +48 12 427.28.44, e-mail:  | Polityka cookies

projekt i wykonanie:
redwester Advertising